| Eddy1995 a întrebat:

Buna ziua/seara! Vreau sa fac o comanda pe Altex.ro, am ales produsu am dat la cos imi scriu datelele acolo dau comanda si ar trebui sa ma sune? Ce o sa imi spuna, si cum o sa vina pachetul o sa vina acasa sau la posta?

Răspuns Câştigător
| IngerAlb a răspuns:

Da. E acelasi lucru cu ramburs. Platesti cand vine comanda.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Dupa comanda, inainte sa finalizezi comanda selectezi metodele de livrare si plata. Nu te suna nimeni decat in cazul in care nu mai au produsul pe stoc. Te suna cand vine comanda. Tu trebuie sa selectezi cum vrei sa vina.

| Eddy1995 explică (pentru CM7YRE):

Si imi vine la poarta, pentru ca acolo nu imi scria cum sa imi vina am dat la Numerar la livrare!

| CM7YRE a răspuns (pentru Eddy1995):

"Acolo" selectezi tu cand dai comanda, daca are optiunea sa ridici comanda din magazin, de la un sediu ceva ori sa iti vina "la poarta" cum zici.

| Eddy1995 explică (pentru CM7YRE):

Am dat datele am dat pe Numerar la livrare, ce inseamna asta? Adica o sa platesc coletu cand imi ajunge acasa?

| Eddy1995 explică (pentru IngerAlb):

Ok, mersi mult! Am facut comandawinking cred ca imi vine marti, pe factura electronica nu scrie cand ajunge.

| IngerAlb a răspuns (pentru Eddy1995):

Da. E acelasi lucru cu ramburs. Platesti cand vine comanda.

| IngerAlb a răspuns:

După ce faci comandă, de regulă trebuie să ți se trimită un e-mail de confirmare cum că ai făcut comanda și acolo o să ți se spună când îți vor livra comanda și cum. Și depinde mult de ce ai ales când ai făcut comanda. Dacă e prin curier, te vor suna în ziua respectivă și îți vor spune când vor veni. Dacă e prin poștă, îți vor trimite prin poștă o hârtie și să îți zică să te duci să ridic coletul.dar sunt sigură că daca e de la Altex, livrarea va veni acasă.
Sper că te-am putut ajuta.