| Sambotin a întrebat:

Buna ziua si bine vam regasit. In urma cu o saptamana mi-am cumparat un domeniu. ro.
am downloadat un template care l-am urcat pe net.
pana acum ok.
dar problema este urmatoarea
*-templateul ce l-am downloadat are doar un index.html.
cum modific in index sa mai adaug si restul de pagini gen " despre noi, contact ...etc "?

siteul este www.dhtinsolv.ro

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut

Situl tau are momentan o singura pagina, respectiv index.html.

1. Faci pagini separate, de genul despre.html, servicii.html (mai pune un i si pe pagina principala) cu acelasi template
2. Urci pe site prin ftp, file manager sau orice metoda te avantajeaza
3. Faci legaturi intre ele prin modificarea linkurilor din # in url-ul paginii respective.

Bafta!

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"[li][a href="#"]Meniu 1[/a][/li]" (Am înlocuit cu paranteze pătrate simbolurile de "mai mare" şi "mai mic" ca să apară pe site că altfel nu apare exact aşa în cod html)
Ei bine, în loc de "#" (acolo la a href=) o să pui de pildă servicii.html.
Adică:"[li][a href="/servicii.html"]Meniu 1[/a][/li]"
Apoi, pur şi simplu creezi alte pagini cu numele respective, le linkezi pe toate exact după modelul ce ţi l-am explicat mai sus şi... voila!
Dacă nu ştii să editezi în html/php, atunci foloseşte pentru asta interfaţa cu care ai generat acest template.
Succes.

| Sambotin explică:

Am uitat sa adaug numele siteului. http://www.dhtinsolv.ro