| mariusmac85 a întrebat:

Buna ziua TPU am si eu o intrebare
daca am rootat un telefon si dupa il derootez cei de la service daca inca il am in garantie isi pot da seama si ce as putea ca sa pot sa nu isi dea seama,unde trebuie sa umblu, in radacina sau unde?
astept urgent raspuns concret de la experti
va multumesc va doresc o zi binecuvantata

3 răspunsuri:
| mariusmac85 explică:

Eu am intrebat daca cei de la service isi pot da seama ca a fost rootat, de facut unroot stiu si eu sa fac, am zis experti nu lume care incearca si ei sa se bage in seama
Stiu Andreea si lwao toate astea, pe mine ma inteteseaza daca pot ramane urme dupa ce am facut unroot dau deroot sau cum vrei sa-i spui, mai pe romaneste dupa ce am facut dezradacinare? pot ramane urme si daca da unde trebuie sa caut? ca sa nu pierd garantia?

| Iwao a răspuns:

Pentru a fi facut "ca nou" trebuie facut unroot. Cauta unroot pentru marca ta de telefon. Ca idee:
https://youtu.be/UpmzR-VfQxo

| andreeaandra989 a răspuns:

Îi poți da resetare ca și iesit din fabrică și tot ce ai făcut se anulează automat sper ca te-am putut ajuta