| Adrian_Ciprian_1996 a întrebat:

Buna ziua TPU. am si eu o intrebare legat de procesoare la laptopuri. care este mai bun dintre :ntel Celeron Quad Core N2940 (1. 83GHz, max. 2. 25GHz Burst, 2MB cache) sau ntel Core i3-4005U (1.70 GHz, 1600MHz, 3MB). astept raspunsuri. dau funda.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

I3-ul, desigur. Nu de doua ori, ambele sint niste posirci de procesoare daca cumva te gindesti la jocuri. Daca iei pentru office/net cum e si normal la un astfel de procesor, as recomanda N2940 pentru ca - ar trebui - sa te tina bateria mai mult.
@Luci: U e de la ultra low voltage, Dexter.

| K0sti a răspuns:

Celeron este gama consumer (cea mai slaba) de la Intel! Sa tii si tu minte!

| danutzu96 a răspuns:

Mergi linistit pe core i3. Te poti orienta si din notele din PassMark (In general a avut dreptate pentru procesoarele comparate de mine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intel core i3 e de doua ori mai bun

| LuciWv a răspuns:

Heh,iti ia ochi i3-ul ala, dar este U de la business, so? single-core = 2% gaming! sad
Daca nu vrei sa te joci jocuri, poti merge pe acel i3, daca vrei sa te joci jocuri mai bune atunci nici unul nu este bun!
Mai bine opteaza pentru un i5!

| AlexAlex23 a răspuns:

Eu ti-as recomanda i3.