| Catalin_Marian_1998 a întrebat:

Buna ziua TPU, am un TV marca LG, cand vreau sa-l conectez la pc sau receiver tv cu HDMI imi apare pe pe ecranul televizorului

"Fara semnal".Am incercat la calculator sa conectez tv prin vga si nu avea nici o problema.

3 răspunsuri:
| I0nuT55 a răspuns:

Poate nu-i cablul bun.
Ai incercat in toate mufele HDMI de la TV? De obicei au 2-3 mufe HDMI.

| Catalin_Marian_1998 explică (pentru I0nuT55):

Cablul e bun, daca il conectez la pc imi arata ca am conectat tv-ul, am 2hdmi-uri la tv, la ambele imi da pe ecran mesajul " fara semnal'.

| I0nuT55 a răspuns:

Mie de exemplu, cum bag cablul(HDMI) in laptop, se stingeautomat ecranul la laptop, chiar daca in televizor nu e bagat, d-aia zic sa incerci cu alt cablu...