| michaelsco a întrebat:

BUNA ZIUA TUTUROR. AM O INTREBARE DESPRE JOCUL VIDEO Grand Theft AUTO IV ( GTA IV ). AM UN COMPUTER ASA: 2 GB DDR2.Placa video: nVidia GeForce 9500GT 512mb si un procesor Intel Dual Core E2180 2.01 GHz. Imi merge GTA IV Bine Aproximativ la maxim :O. Dar dupa ce joc aproximativ o jumatete de ora incepe sa se sacadeze cam tare...si este neplacut.De la ce ar putea fi? cine poate sa imi dea un raspuns ii multumesc mult crying

3 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Problema e clar la procesor, acel dual core nu poate sa faca fata unei aplicatii asa de solicitante...incearca sa faci un up-grade la cel putin Core2Duo E5600 sau E6500... daca nu iti permiti sa iti iei un Intel Core i5 happy. Costi

| m4them4tic a răspuns:

Monitorizeaza temperatura atat a procesorului cat si a placii video, e posibil ca GTA 4 sa le solicite destul de mult si acestea sa se incalzeasca.Foloseste "speedfan", daca intr-adevar componentele se incalzesc incearca sa reduci detaliile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e de la programe... e din cauza incalzirii procesorului. iti recomand un cooler mai puternic si curata un pic calculatorul de praf (in interior) happy succes