| George1111115 a întrebat:

Bună ziua!
Vă deranjez cu o întrebare la o problemă pe care am întâmpinat-o acum ceva vreme cu sunetul de pe mașina mea. (Golf 5)
Acum câteva luni mi am cumpărat o navigație nouă aftermarket de pe internet.
După instalare,totul ok,însă de la o vreme nu se mai aude niciun sunet în boxe(nici pe Bluetooth,Youtube,radio).
Țin să menționez ca navigația pornește și restul funcțiilor merg,inclusiv subwooferul din spate funcționează la pornirea navigației.
Am verificat siguranțe,am desfăcut navigația în spate să verific dacă sunt fire scoase, mufe, etc și NIMIC!
Vreo idee cum aș putea să rezolv problema asta? De la ce poate să fie?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Incearcă difuzoarele cu o altă sursă sau testează navigația cu alte difuzoare. Apoi mai vorbim

| KovacsB a răspuns:

Chinezul ca sa scoata pret bun foloseste doar componente clonate sau productie locala.
Este un miracol ca reusesc sa si functioneze cu asa ceva.
Integratele chinezesti si finalii audio au 35% din performantele celor originale care costa de 7 -10 ori mai mult.
Condensatorii lor electrolitici sunt niste mizerii.