| mary_1175 a întrebat:

va rog din suflet ajutati-ma si pe mine
sa va explic:
am un router EDIMAX si nu stiu ce se intampla. daca conectez routerul la un laptop, se conecteaza la internet, dar pe telefon imi da eroare
daca respectiviul router il conectez la un calculator. imi da eroare si pe calculator si pe telefon. de ce oare? va rog ajutati-ma ca nu mai inteleg nimic,, posibil sa aiba probleme calculatorul meu? dau funda pentru cel mai coerent raspuns,,

va rog multtttttt multumesc

1 răspuns:
| R0VER a răspuns:

Ai dat date foarte putine aici, de ex nu zici nimic de sistemul de operare de pe unul (laptop) si de pe celalalt (desktop sau calculator, cum il numesti.)
daca OS difera, adica pe laptop ai windows 7 sa zicem iar pe celalalt xp, poate fi una din probleme. sau pe ambele ai acelasi OS, dar pe unul ai setata alocarea automata de ip, pe cand pe celalalt (printr-o intamplare oarecare) esti pe ip manual - iarasi o problema. sau placa de retea dezactivata, sau nu are parola corecta...
deci is o multime de date pe care nu le declari - si de unde sa ai raspuns?