| justmeesb a întrebat:

vreau sa intreb si eu cum pot activa roaming-ul pe o cartela de orange prepay daca sunt in alta tara si nu a fost activata cartela din tara. Am primit-o de curand, e cartela cu numar si am nevoie sa activez roaming-ul.ms anticipat.

2 răspunsuri:
| nevermint a răspuns:

Poţi verifica oricând dacǎ ai serviciul Roaming activat sau nu şi-l poţi activa sau dezactiva prin apel gratuit la 200 sau la *100#, selectând ramura "Contul meu" şi apoi "Roaming". Dacǎ ai dezactivat serviciul Roaming, îl poţi activa gratuit doar din ţarǎ. Serviciul roamming pe un numar predefinit unui operator nu se poate activa in aria altui operator. In tara respectiva folosesti serviciul roaming al operatorului pe care numarul tau s-a conectat si care are aceasta optiune pentru cartelele prepay.

| Colcer_Liliana_1971 a răspuns:

As dori sa activez roamingul cum sa fac.