| Andreeamaria555 a întrebat:

Bunaa. am un telefon Samsung grand prime, si nu mai am spatiu suficient pe el, nu mai merge nici sa actualizez aplicatiile, si am bagat un card pe el, azi. si cand incerc sa actualizez tot nu merge, imi spune ca nu am spatiu. ce ar trebui sa fac? cardul este gol

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu sterge aplicatiile! Intra in setari, aplicatii si muta-le pe card. Apoi muta muzica si pozele.

Bula
| Bula a răspuns:

Sterge din aplicatii + muta pozele, filmarile si muzica pe card + descarca aplicatia CCleaner (gratuit) si fa curatenie in memorie cu ea.

| octav005 a răspuns:

Descarca esfile explorer si vezi ce fisiere ai pe memoria telefon si muta-le pe card.

| EkToR a răspuns:

Intra in setari>memorie si apasa sa se stochieze pe card si daca e mai si muta poze/filmari pe card daca ai un card bun16+