| Unknow9990 a întrebat:

Ca sa-mi mearga mai bine PC-ul mult mult mult mai repede si jocurile sa meraga forate bine fara sa proceseze nu stiu cat, cam ce mi-ar trebui? Placa video? Nu stiu...
Daca imi puteti spune... ceva piesa ca sa mearga foarte bine pana in 500 lei!

Funda!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ca sa-ti mearga "mult mult mult mai repede si jocurile sa meraga forate bine"...iti trebuie asa ceva: http://www.epasystems.ro/dell-alienware-area-51-editia-2014/

| valentin75 a răspuns:

Salut! In functie de configuratie iti recomand un SSD, trebuie sa vezi cum il conectezi la computer (sata, pci ...nu stiu ce ai tu pe acolo ). Cu SSD-ul va merge mai repede; atentie la configuratie si ce ssd cumperi!

| TipaS a răspuns:

Depinde ce procesor are! Intel este cel mai bun.
contează şi memoria ram şi rom.
Nu te duce mult.

| adrianionut49 a răspuns:

Eu iti recomand sa mergi cu el la curatat. Exact asa mi s-a intamplat si mie. Mie imi mergea greu si din cauza ca aveam multe Bituri, nu stiu exact ce sunt dar ala de la reparat mi-a spus sa schimb urgent hardu daca nu nul mai aveam adica nu mai mergea deloc. Sper ca te-am ajutat.

| Someonee a răspuns:

Scrie aici ce calculator ai apoi iti pot spune... ca sa iti mearga bine nu ai nevoie numai de rami buni ci si de placa video buna si de procesor bun. Click dreapta pe My Computer/Proprietati si acolo iti zice ce-ti poate calculatorul. zi-ne si 9 sa te putem ajuta

| Someonee a răspuns:

Sau mai bine mergi la Start, cauta Run, deschide-l apoi scrie: dxdiag si spune-ne si ce placa video ai