| TopDaniel146 a întrebat:

Calculatorul face un zgomot urat si tare can il aprind dimineata pe la 7:40. Odata l-am oprit si l-am repornit, iar zgomotul nu a mai avut loc, dar totul s-a repetat a doua zi, dimineata. Calculatorul are 1 saptamana vechime. Sa fie de la aerul rece din camera dimineata? Stau la tara si avem sobe in camere.

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil e un ventilator care face figuri cand poreste dimineata cand e rece. Daca nu ai sigiliu pe unitate poti desface ventilatorul si sa ii dai cu putin ulei de mecanisme fine si scapi de zgomot.

| TopDaniel146 explică (pentru Intruder19):

Chestia e ca numai dimineata face zgomotul ala. A mai fost aprins de 2 ori astazi, si nu a mai facut asa... Am sa mai astept pana maine, daca iar face, am sa vad ce fac.

| Intruder19 a răspuns (pentru TopDaniel146):

Daca zici ca ai soba, cel mai probabil se face condens si din cauza asta iti face acel zgomot.

| KanezuY a răspuns:

Du-l la reparat daca ai garantie.

| Claudiu1905 a răspuns:

Verifica daca ventilatorul de la sursa nu atinge cumva grilajul de protectie