| Awwwww a întrebat:

Calculatorul meu a fost virusat, iar toate pozele au fost sterse.Cum as putea sa le recuperez, pentru ca erau multe poze de familie si imi pare rau de chestia asta. Calculatorul a fost de mai multe ori virusat, dar mereu erau acolo (in MyComputer).

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

A nu-ți lăsa pc-ul pe mâna habarniștilor ca care ți-o cerut sa instalezi team viewer, asta de mai vrei pc intreg!
cu recuperarea de date.
Este o aplicație la care-i spune recuva, asta dacă și numai dacă pozele au fost șterse de pe hard disc și în locurile alea nu s-au mai scris date.
Unii viruși, mai ales cei comerciali, ascund folderele, așa că prima dată intră în opțiunile folderelor și fă vizibile fișierele ascunse, inclusiv cele de sistem.Acest lucru se face așa:
http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/show-hidden-files-in-windows-7/
Dacă vezi ca folderele cu poze nu mai exista pe hard disc atunci instalează și rulează aplicația asta:
https://www.piriform.com/recuva
e gratuită pentru uz personal
Urmează pașii wizard-ului
De la început îți spun ca șansele de recuperare a fișierelor șterse sunt de doar maxim 30%, mai ales dacă pe hard disc s-au scris date.Succes

| RAY a răspuns:

Sunt programe profesionale de recuperat date sau rack, daca vrei te ajut

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza team si recuperam parte din ele. cu conditia ca le-ai pierdut recent si nu ai facut prostia sa scrii date in calculator. recent inseamna acum o zi sau doua. cu cat a trecut mai mult timp, si cu cat scrii informatie in pc, cu atat mai putine poze vei recupera. in cazul in care ai o problema cu team, iti doresc bafta.

| Xpressurself a răspuns:

Daca ai de salvat chestii importante din calculator si nu te pricepi iti recomand sa cauti un specialist. in general s-ar putea sa gasesti pe la reparatii calculatoare pe cineva sau te alegi cu un numar de telefon util. daca vrei sa te descurci singur(a) atunci te rog sa-mi amintesti peste vreo doua zile si am sa-ti recomand niste programe gratuite pentru asta

| AndreiM77 a răspuns:

Urata chestie.
Iti dau un sfat, pozele, documentele, fisierele pe care le consideri importante incarcale in cloud, Microsoft onedrive, google drive, dropbox, megacloud si aici iti ofera gratuit 50 GB free de stocare.
Eu asa fac si nu am intampinat probleme.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns:

Omare problema. Le aveai in partitia C? Din cate stiu eu mi se pare ca sunt cv programe de recuperare dar sunt cam costisitoare. Deci imi pare rau nu prea ai sanse pe viitor ia-ti un anti virus bun gen AVG sau Avira chiar si Avast...

| Awwwww explică (pentru AdrianBoss17WOLF):

Erau in D.

| AdrianBoss17WOLF a răspuns (pentru Awwwww):

Nu cred ca o sa le mai recuperezi....pe viitor incarcale pe o platforma de stocare online gratuita...

| catelusdragalasmicut a răspuns:

Nasol de rine. Sincer decat sa te chinui cu cele vechi ia-ti sictu un stick usb! Adica tu stii ca ti s-a mai virusat dar totusi le lasi in computer laughing

| davidiu a răspuns:

Incerca sa le cauti cu Recuva de la Piriform.Acest program te ajuta sa recuperezi cateva fisiere.