| SaSwk3 a întrebat:

Cam cat ar costa o reparatie la un aparat foto(camera video) de 7, 2 megapixeli, si firma este Sony? Camera digitala
Problema este urmatoarea, are lentila defectahappy

1 răspuns:
| thelordoftime a răspuns:

Zi-mi mai multe detalii (vreau exact modelul ) daca este camera body sau bridge (lentila nu se poate schimba atunci nu cred ca se mai poate face nimic si mai bine cumperi altul nou. Daca aparatul este DSRL atunci poti schimba doar lentila(obiectivul are uneori mai multe lentile) pentru ca este detasabila. Oricum lentila NU poate fi reparata.Deci in concluzie daca ai camera body sau bridge nu ai cum sa o repari si trebuie sa cumperi alt aparat daca ai DSRL poti cumpara alt obiectiv. dar da-mi exact modelul sa vad ce fel de aparat este si dupa iti dau eu mai multe detalii. Oricum in zilele astea nu se mai repara nimic, se schimba totul.