| CASTRAVETE112 a întrebat:

Când cumpăr un procesor de ce trebuie sa țin cont? Am unul de 2. 01GHz.

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În primul rând de compatibilitatea cu placa de bază ce o deții.
Apoi de ce chache are procesorul
Apoi fregvența acestuia
Ambele două cu cât sunt mai mari cu atât mai bine.Succes

| CPAElites a răspuns:

Daca esti prea prost sa nu te bagi!

| Rommeo a răspuns:

Ca sa nu faci vreo gafa si sa cumperi un procesor si sa nu fie compatibil cu placa ta, cel mai bine te duci la un magazin de specialitate le zici ce model de placa de baza ai si ei o sa-ti zica ce variante de procesor suporta. Asta e cea mai simpla metoda si nu risti sa arunci banii aiurea daca nu te prea pricepi in domeniu.