| pustiinocent a întrebat:

Cand deschid calculatorul imi apare scris you may be a victim of software counterfriting am dat rezolve now se aprinde si in stanga calculatorului apare un chenar si in el scrie you may be a victim of software counterfriting this copy of windows did not pass genuine windows validation ce trebuie sa faca va rog

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Foloseste un activator la windows-ul pe care il ai sau o licenta noua!
Ce windows ai? Lasa un pm! (licenta pentru windows pe care ai avut-o nu a fost buna sau a expirat)

assiris
| assiris a răspuns:

Mesajul e clar, ai soft fără licență. Ori intri in legalitate ori suporți consecințele. (românii au talent!)

P.S. Eu folosesc UBUNTU și nu îmi apar astfel de mesaje și nici cu intrușii nu am probleme de mai bine de 2 ani de când am renunțat la softul piratat.

| Zenithf a răspuns:

Sa-ti reinstalezi windows si sa setezi updates off (turn updates off).
Sau poti sa lasi updates on dar atunci ai grija cand are ceva de updatat ce anume este.
Sau a treia varianta, sa-ti cumperi windows si atunci nu vei avea probleme cu updates. happy

| jhonny999 a răspuns:

Instaleaza programul Remove Wga si ruleaza-l.

| TRN a răspuns:

Inseamna ca ai un hacker care iti intra in pc adica in calculator si iti ia date de acolo.cea mai buna solutie...este sa reinstalezi windowsuwinking

| MeGustaHDX a răspuns:

Te-au prins cei de la "Microsoft" că Windows-ul e fals, trebuie o licenţă nouă sau reinstalezi Windows-ul.