| Alexandrup a întrebat:

Cand dezinstalez windows vista si bag 7, imi sterge datele pe care le aveam pe vista? cum ar fi jocuri, documente? funda!

9 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Salvezi tot ce iti trebuie si ai pe partitia C.Cand vei ajunge le etapa in care sa faci partitionarea hdd-ului, trebuie doar sa formatezi partitia C si apoi poti da next pe aceasta ca sa instalezi Windows 7.
Atentie : va trebui sa-ti bagi din nou programele/driverele!

| alexmircescu13 a răspuns:

Nu e nevoie sa dezinstalezi. Poti face upgrade de la vista la 7 si nu pierzi nimic. Gasesti pe google tutoriale care explica pasii de efectuat. Succes!

| nutepriveste21 a răspuns:

Subscriu si eu la ce a zis,, shnako'' cu mentiunea ca a dezinstala windowsu e cam acelasi lucru cu a-ti taia creanga de sub picioare iar cei de la Microsoft nu pot fi de acord cu asa ceva, e stupid!

| DoRu a răspuns:

Nu. Daca ai windowsul instalat in C si vrei sa salvezi ce ai in PC trebuie sa stergi C-ul si creezi din nou C-ul dai install pe C si nu ti se sterge nimic. funda? happy

| shnako a răspuns:

Stupide raspunsuri.
N-ai cum sa dezinstalezi Windowsu. Ai urmatoarele 3 optiuni:
1. Poti formata partitia pe care se afla Windowsul (probabil C) si instala Windowsul nou. Astfel, pierzi absolut tot ce e pe C, de la programe la fisiere.
2. Poti instala inca un Windows in paralel, pe alta partitie. Cand pornesti calculatorul, te lasa sa alegi pe care vrei sa intri, fiecare avand programele si instalarile lui. Fisierele sunt la comun.
3. Varianta care ti-o recomand si tie este upgradeul. Cand pornesti instalarea noului Windows, ai o optiune Upgrade. Daca o selectezi, nu vei pierde nimic, nici programe nici fisiere, iar Windowsul Vista va fi upgradat la Windows 7.

Bafta!

| daniel_8163 a răspuns:

Da,se sterge tot ce este pe pc.

| iiRadu a răspuns:

Desigur cand faci aceasta va sterge...
Dar, poti sa iti faci o partitie noua si pe partitia noua sa pui windowsul, iar cealalta so lasi si dupa ce se pune meggi ia-ti jocurile si poti sa formatezi partitia cu vista (dupa ce ai luat jocurile)

| Ale9934 a răspuns:

Salveaza-ti totul in D si nu o sa ti se steargawinking

| dandrei a răspuns:

Ti le sterge se pastreaza doar ce ai salvat sau instalat in local disk D acolo totul ramane orice faci la PC