| charlie8093 a întrebat:

Cand mi-am luat telefonul am primit un card ce date. Cardul care intra in telefon (cel mic) a venit insotit de inca unul, mai mare, pe care scrie ADAPTER. Am slot pentru el in laptop si l-am bagat dar nu s-a intamplat nimic. Stie cineva pentru ce e acel card mai mare ( adaptorul )?

Răspuns Câştigător
| Oxandero a răspuns:

Cardul cel mic(micro SD) intra in cel mare ADAPTER pe care il poti introduce direct in slot-ul de la laptop si poti vedea continutul lui. Dupa ce introduci cardul cel mic in adapter si adapter-ul in laptop deschide my computer si o sa vezi ca iti apare mass storage.
Bafta!

2 răspunsuri:
| RecycleBin a răspuns:

E pentru camera foto si eu am primit. cel mic se baga in cel mare:d

| Amachia a răspuns:

Poti sa il folosesti sa il bagi si in camera foto sau...normal merge si la calculator, incearca sa il bagi din nou si vezi ce se intampla