| Deasonyka a întrebat:

Cand pun laptopul la incarcat se incinge incarcatorul/transformatorul e normal?
La fel patesc si cand pun telefonul la incarcat
Se incinge transformatorul foarte tare la nici 10 15 min dupa ce l-am bagat in priza.

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Da este normal. prin el trece curent, cea ce inseamna ca rezistenta si conductorul merg. daca o sa se incarce bateria, cel putin la teleffo o sa vezi ca se raceste. pace

| ziftode a răspuns:

Da, e relativ normal
insa inseamna ca respectivele incarcatoare sunt la limita sau chiar sub limita puterii necesare (adica, de ex. laptop-ul consuma la incarcarea bateriei ceva de gen 88W si incarcatorul are 90W)
... sper sa nu ti se strice

| mihaicelsfant a răspuns:

Nu prea e. dar si eu tot asa am de 2anilaughing
esti frumoasawinking