| WeAreSmart a întrebat:

Cand scriu ceva referate in Word 2013 si ma duc sa le scot la printer uneori imi iese aranjarea in pagina aiurea. (probabil pentru ca baietii de la printer au office 2003) Am auzit ca trebuie sa schimb in setari sa fie compatibil cu officeul din 2003-2013. Cum fac asta caci nu am gasit asa ceva in setari.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa ce ai scris referatul il salvezi, de la Save as type, in Word 97-2003 Document.
Tot asa, daca este salvat in Word Document, poti sa-l schimbi in Word 97-2003 Document, selectand documentul si dand Save as.

| horia2012 a răspuns:

De ce nu faci pdf si asa scapi de probleme. Asta e gratuit:
http://www.dopdf.com/ro/
Il scoti la imprimanta si alegi imprimanta dopdf.

| sori88 a răspuns:

Mergi la export >> change file type >> si selectezi word 97-2003