| frunzisor a întrebat:

Care butoane sau buton trebuie sa apas sa imi resetez biosul si spuneti-mi va rog mai detaliat cum trebuie sa procedez?

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Pentru ce iti trebuie sa resetezi biosul? Vrei sa il resetezi dar nici nu stii cum intrii in el?
Cand se porneste pc-ul sau laptopul, apasa una din astea F10, F2, F12, F1, ori DELETE, nu le apesi pe rand, pornesti pc-ul, vezi daca merge cu f10, daca nu merge il stingi si incerci cu alta tasta.