| Kardolei a întrebat:

Care credeti ca e mai bun dintre: i3 2120 3.3 Ghz vs i5 650 3.2?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal ca i5. Este ca si cand ai compara o caruta cu o masina. i5-ul ajunge si la 3, 46 Ghz si are si cache-ul mai mare. Atentie! Socketul unuia nu se potriveste cu al celuilalt. Depinde de socketul placii de baza.

| KodrutZ a răspuns:

I5-ul, dar ambele sunt trecute binisor. Depinde cit dai pe el. Cu mai putin de 600 RON iei un i3 6100 care iti sterge pe jos cu i5-ul ala.
P.S. Am in casa i3 2120 si i3 6300, nu vorbesc din povesti.

| Juviia a răspuns:

Normal,i5.

| KodrutZ a răspuns (pentru Juviia):

Pentru ca 3 > 5, nu? Mai bine taci daca nu ai habar cu ce se maninca...

| Barosanuuuuuuu1233457 a răspuns:

I5 650 3.2