| steaua12 a întrebat:

Care dintre aceste laptopuri sunt mai bune? http://www.emag.ro/laptop-lenovo-g580-cu-procesor-intel- 174-core-small-sup-tm-sup-small-i7-3520m-2-90ghz-ivy-bri dge-4gb-500gb-nVIDIA-geforce-gt-630m-2gb-freedos-maron-i nchis-59-346871/pd/EX90KBBBM/ sau http://www.emag.ro/laptop-toshiba-satellite-c855-1wf-cu- procesor-Intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i5-3210m- 2-50ghz-ivy-bridge-4gb-750gb-amd-radeon-hd-7610m-1gb-fre e-dos-modena-red-pskcee-03300lg5/pd/E7TVKBBBM/? De ce? Argumentati plz funda+vot funda

Răspuns Câştigător
| vrelian a răspuns:

Lenovo.nu am ce argumenta.unu este i7 si 2 bg video, iar alantu i5 si 1 gb video.asta spune tot. apoi unu e facut de chinezi alantu este IBM.nu le poti compara pentru ca sint procesoare de clase diferite.si clar i7 este peste i5.amaindoua sint de generatia a 3a dar cum am zis clasa difera.acer doar ca are un hard nitel mai mare dar aia este egal cu zero.in rest Lenovo este mai bun la orice capitol.si de ce am aratat.nu poti compara un BMW cu o dacie, asa cum nu poti compara un BMW seria 3cu un BMW seria 5.cam asta ar fi comparatia.