| MaryanHD a întrebat:

Care e cel mai bun Antivirus pentru Windows XP?

Răspuns Câştigător
| An3treiu a răspuns:

Cel mai buna antivirus este avast da 20 de zile gratis protectie full si se instaleza repede si este si in limba romina, pe mine am multumeste il am de 2 ani http://www.avastantivirus.ro/......t-security
Bafta is face treba si elimina pe loc virusii!

7 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Eset sau kaspersky

| marlacu a răspuns:

Avast fiindca consuma putine resurse si e foarte bun in inlaturarea virusilor(troieni, win32, etc...).

| axeldavid a răspuns:

Nod32

| al3xander a răspuns:

Gratis recomand avira ( http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus ) si shareware kaspersky ( http://www.kaspersky.com/anti-virus )

| DeyCj a răspuns:

Cel mai bun nu există, cum nici windows nevirusat sau cel puțin tranzitat de viruși, deoarece nici cel mai performant program antivirus din lumea asta nu îți poate garanta(real nu minciuni comerciale) o protecție de 100%. Cele mai eficiente ar fi așa:
Kaspersky(cu licență) dar consumă resurse și încetinește sistemul, mai ales un hardware slab
Microsoft Security Essentials
depinde de Automatic updates pentru a se actualiza, nu consumă resurse multe, se actualizează de 3 ori pe zi și detectează/șterge aproape silențios și în backround malware-ul detectat în sistem.
Avira
Un antivirus eficient, dar dacă nu activezi funcția web protect, în cazul unui hardware slab; deoarece cu această funcție activă pâna și navigarea pe internet va fi foarte lentă deorece antivirusul verifică fiecare pagină deschisă și appoi te lasă să o folosești.
Succes

| Cristi_Pestean_1985 a răspuns:

Care este cel mai bun antivirus pentru un windows XP?

| Rau_Baiat_1907 a răspuns:

Un antivirus bun pentru windows xp este: ESET NOD32 dc? pentru ca, consuma resurse putine..Cu cât vedeți un procenaj mai mic, cu atât folosește mai puține resurse antivirusul repectiv
Kaspersky
0.4%
ESET Node32
0.6%
Symantec Norton Antivirus
1.3%
Avast Antivirus
1.3%
Bitdefender Antivirus
2.4%
AVIRA
6.1%
Panda
6.3%
AVG
7.1%
Emisoft
7.4%
McAffe
14.4%