| Dummys_Mc_1999 a întrebat:

Care e cel mai bun sistem de operare momentat : windows 8.1 s-au Windows 7? in gaming apropo Va Rog nuStiu CE Sa Ma DeCid :* Va Pwp!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cel mai bun windows este de sigur windows 8.1, dar acest windows 8.1 este bun numai dacă ai un calculator super performant, iar la ora actuală pentru jocuri şi toate cele este windows 7 pe 32 biţi sau pe 64biţi diferenţa între 32 biţi este că windows-ul pe 32 biţi ocupă mai puţin spaţiu pe C de cât cel pe 64 de biţi, dacă ai memorie ram de 1GB sau 2GB eu îţi recomand windows 7 pe 32 biţi, dacă ai un laptop sau un calculator care are memoria mai mare în ceea ce constă ram-ul este de preferinţă windows 7 pe 64Biţi.
Acum depinde ce alegi tu fiecare are preferinţele lui.

| Dummys_Mc_1999 explică (pentru anonim_4396):

Da dar eu am pc foarte performant in plus am mai avut windows 8.1 si nu a facut nici o fita! Am placa video : gainward nVIDIA gtx 760 procesor AMD FX 6100, 8 RAM, hardisk 500 GB, sursa Crossfire 600W! ETC DECI S-Al las s-au nu!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dummys_Mc_1999):

Păi dacă ai laptop-ul aşa performant poţi instala windows 8.1 şi ca să nu ai probleme cu viruşi instalează şi tu antivirusul Microsoft security essenţials pentru windows 8.1.
Sper că am fost de ajutor şi de înţeles.

| Dummys_Mc_1999 explică (pentru anonim_4396):

Am pc nu laptop!

| SilverF8ith a răspuns:

Buna sincer as sugera Win 7 pentru ca momentan este cel mai stabil din toate punctele de vedere mai ales ca pentru win XP sau oprit toate resursele pentru dezvoltare si support. Win 8 ti-as sugera doar in situatia in care ai un calculator/laptop de ultima generatie in care sa ai ecran tactil si te poti folosi de toate functie si toata experienta care ti-o ofera win 8. Altfel ramai pe Win7. BAfta!

| Andryez a răspuns:

Pentru Gaming, iti recomand WIndows 7 pe 64 Bit, asta in cazul in care nu ai PC mai vechi de 3 ani, si ai peste 3 GB Rami, este superb pentru ca iti citeste toata memoria Ram, si placa video... pentru ca este crackat, Win 8 este dificil de umblat plus de asta este aparitie noua si aplicatiile si jocurile se gasesc mai greu pentru el, deci foloseste cu incredere Windows 7 pe 64 Bitwinking