| AnonimaXDD a întrebat:

Care e cel mai bun Windows?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Un sistem de operare opereaza pe un sistem in functie de cat de perfomant este el, pe un hard ssd si un 8, 1 zboara si un 7, hardul sdd nu are miscari mecanice cea cel face rapid, eu recomand asa
trecerea de la xp la 7
de la 7 la 8
de la 8 la 8.1
dupa parerea mea orice windows e bun doar sistemul sa fie perfomant, mie imi place 7 dar si 8.1

11 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Cel mai bun windows e clar ultimul apărut, conţine toate actualizările, programele si chestiile noi... (e logic)
Ultimul aparut la noi este 8.1.
Acuma depinde si de configuratie, daca ai un calculator slab, nu te astepta sa iti mearga windows 8.1 asa de bine cum ar merge pe un calculator performant.

| Jipa95 a răspuns:

Deocamdata 7, pana apare in toamna 10-ul care se pare ca ii va lua locul happy

Răspuns utilizator avertizat
| valentin75 a răspuns:

Salut! Cel care-ti place cel mai mult; la "moda" e win8 si win10 (in testare), cel mai verificat e win7 (daca ai o licenta retail...e super)!

| Alexandru98 a răspuns:

WIndows7happy desigur

| Alexandru98 a răspuns:

Windows7happy desigur

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Eu iti recomand Windows 7 Ultimate, merge foarte bine. Windows 7 Ultimate este mai bun fata de 8.1, nu cu multul, dar totusi il intrece pe 8.1.
Uita-te pe link si lamureste-te singura:

https://www.youtube.com/watch?v=7jVgM_0AO4U

| davidiu a răspuns:

Pai depinde. pentru oameni mai "incepatori" windows 7 ultimate este perfect. Pentru cei mai experimentati in windows 7 poat sa isi ia windows 8.1 fara nici o problema, doar ca mai are de invatat cateva chestii in plus. Ca sa să activezi windows 8.1 trebuie să instalezi Microsoft toolkit si uite-te la videoclipuri pe youtube cu se activeaza cu Microsoft toolkit

| davidiu a răspuns:

Eu am avut linux (ubuntu mai exact) si nu mi-a placut. Multe programe care doream sa le instalez nu puteau fi instalate deoarece nu aveam root si am cautat pe internet tot felul de prostii si nu am reusit. Majoritatea programelor care nu se gasesc din magazin se downloadeaza de pe internet si se instaleaza manual.

| rostas55 a răspuns:

Pai aici depinde de ce ai in unitate
daca e mai praf poti lua windows 7
daca e asa bunicel poti lua windows xp
si daca ai o unitate calumea atunci un windows 8.1

| Muset a răspuns:

7 e cel mai bun