| daceparereaveti a întrebat:

Care e diferenta dintre 4gb ram ddr1 si 4gb ram ddr3? Si cu 4gb ram ddr1 se pot rula jocuri gen nfs mw 2012?

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Dintre ddr1 si ddr3 diferenta este viteza de lucru a memoriei
mult mai rapid ddr3

pe ddr1 nu cred ca ai putea juca bine mw 2012, o sa-ti sacadeze chiar daca ai placa video buna

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placa video conteaza cand vb de jocurii si cpu si memoria am desigur nu doar ddr conteaza si frecventa 600/900/1300/1600 mhz

| Rav3n a răspuns:

Salut, Diferente dintre: DDR1 vs DDR3:
- DDR1 este mult mai scump nu se mai fabrica.
- La DDR1 frecventele sunt foarte mici ex: Frecventa maxima DDR1 este de 400 MHz la DDR3 este de 2133( diferenta uriasa)
- DDR1 nu poate fi pusa pe un sistem performant, nu este compatibila cu placile de baza.
- Si inca alte multe motive happy