| Hcaaa a întrebat:

Care e diferenta dintre camera frontala la tableta intre 0.3 MP si 0.3 MP VGA?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Salut!

Probabil ai dat copy paste din niste specificatii.

Ambele inseamna acelasi lucru, doar ca ala cu VGA a vrut sa fie mai cu mot. big grin

VGA (Video Graphics Array) este un standard video ce reprezinta rezolutia de 640x480 pixeli (640 pixeli pe o latura si 480 pe cealalta - depinde de orientarea display-ului) asta inseamna 307200 pe toata suprafata display-ului transformati in megapixeli inseamna ~0.3 megapixeli.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Diferența e doar comercială, adica nici una.Comercial ficțiunea și minciuna nu cunoaște limite.Succes

| iamSeBy a răspuns:

Niciuna, camera VGA inseamna 0.3 megapixeli (MP).