| Streetboy a întrebat:

Care este camera (foto & video) care filmeaza cel mai bine (vreau sa stiu si cati megapixeli are).(nu vreau camere care inca nu au aparut pe piata)

1 răspuns:
| Dominicc a răspuns:

Pentru poze clare e bun Canon.
Numai ca e putin mai badaran ca marime. In jur de 15 Mpixeli iti ajung. Dar sa fie reali. adica la unele scrie ca au de 6 si "pe ascuns" e de 3 max 4 si aia vga.

Canon e in general pentru imagini de inalta rezolutie si claritate.
Pentru imagini la general, adica cu persoane care nu necesita maxima atentie ti.as sugera un Sony sau Philips. Sa aiba cam de la 6 in sus.

Totu tine de tine cum faci obiectivu si din ce parte vreii sa prinzi imaginea.

astea ar fi firmele care sunt cautate.