| OutLandeR a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus free pe care pot sa il iau dupa internet?
As vrea si parerea voastra despre nod32 antivirus 6 daca se poate.
Multumesc.

9 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca ai sistem performant, orice antivirus te-ar putea ajuta (care sa fie gratis). Daca sistemul e mai slabut, recomand cu caldura avast (tot gratuit). Il folosesc si nu-mi face probleme. Niciun antivirus nu te protejeaza in totalitate si pentru orice situatie, de aceea recomandarea mea se indreapta spre un produs care nu consuma multe resurse si care totusi isi face treaba onorabil (gratuit fiind). Nod 32 v.6 n-am folosit ca sa-ti pot da un sfat.

| greyhound a răspuns:

Avg Free Edition
Nu spun ca e cel mai bun, dar e meserias

| jeek0 a răspuns:

Avast in combinatie cu zone alarme sau comodo si malwarebytes antimalware. daca vrei gratuite. daca vrei pe bani kaspersky

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Niste antivirusuri bune sunt:Avast, Bitfender Free si AVG

| nyteshade1797 a răspuns:

Kaspersky 2013.
Cauta si tu pe net key de activare.:d

| raveny a răspuns:

Exact malwarebytes

| qwertyasdf1234 a răspuns:

Salut,
1. Cel mai bun si mai modest antivirus ( in sensul ca nu mananca resurse prea multe) e Kaspersky.
Poti sa il iei free de pe site, si folosesti o cheie de pe kavkisfile sau tpb sa il activezi.
Daca totusi vrei un antivirus stabil si free, incearca avast.
Firewall-ul antivirusului ( si windows firewall, daca nu ai antivirus) sunt suficiente.
@greyhound. AVG-ul nimereste cam 1 din 4 detectii falsuri. nu e de incredere.

@jeek0 Malwarebytes ba nu iti detecteaza, ba da falsuri. nu prea e de incredere. Cu un firewall gen zone alarm si comodo iti merge pc-ul de parca ai avea virus, deci mai bine fara.

| Geolino a răspuns:

Eu am si Norton Internet Security 2013 (pentru virusi, site-uri nesigure) si Mallwarebytes (pentru keyloggere) Ti-as recomanda Norton e cel mai bun.

| Tud44or a răspuns:

Sunt programator IT am terminat facultatea de informatica si iti recomand malwarebytes sau avast