Întrebare recomandată | rlr09 a întrebat:

Care este cel mai bun antivirus la ora actuala?

93 răspunsuri:
| bogdan2091 a răspuns:

Eu folosesc AVG 2012 si sa fiu sincer nu mi-a facut nici o problema! aici e linkul de unde il iei full si gratis http://free.avg.com/us-en/free-antivirus-download

| MrYon a răspuns:

Avira internet security 2012 este bun

| rusnacvalentin a răspuns:

Kaspersky

| cutzubica a răspuns:

AVG 2012

| johny92 a răspuns:

Avira, Kaspersky. Bitdefendurul mananca resurse prea multe si iti ruleaza greu pc-ul.

| FeliL112 a răspuns:

Avast

| Danielo500 a răspuns:

Uita-te la asta:

http://www.youtube.com/watch?v=X7aTABQvKkc

Alegeti ce antivirus vrei din lista.
Sper ca te-am ajutat.

| Vali0n a răspuns:

Bitfender

| Hash001 a răspuns:

Cel gratis de la windows, caci cele care costa sunt corporatii care fac antivirusi si virusi si mereu va trebui sa-ti updatezi antivirusul. Cu antivirus windows banuiesc ca n-o sa-ti faca si virusi ca sa le cumperi noile produse asa ca fiecare update e gratis. Il recomand pe cel de la windows GRATUIT.

| FlorinDiablo a răspuns:

Avira e ce-l mai bun recomand!

| kbej a răspuns:

AVG Internet security 2012!

Alte răspunsuri
| kbej a răspuns:

Sau Avast! 7

Alte răspunsuri
| rlr09 explică:

Care antivirus este mai bun dintre: Bitdefender, Kaspersky, Avast, Avira, Norton si AVG?

Alte răspunsuri
| Iliescu_Cosmin_1990 a răspuns (pentru FeliL112):

Nu e avast e avira dupa parerea mea

| Tlbi a răspuns:

Cel mai bun antivirus este aici:
http://xux.ro/cel-mai-bun-antivirus-free-download/

| Chanchian_Chanchia_Armin_Andrei_1988 a răspuns:

Eset Nod 32 Dar recomand Smart 5+ Dar depinder pentru firma pentru mobil... dar cel mai bun este Nod32 Si il poti cativa nu mai cu O licenta gasita pe internet gratis [nu un anumit site.]Funda?

Alte răspunsuri
| Virusel2012 a răspuns (pentru bogdan2091):

Eu folosesc Kaspersky pe 4 calcualtoare si G Data pe 1 PC si vreau sa zic ca sunt minunate. Le-am luat de pe http://www.bestantivirus.ro pentru ca au suport de nota 10

| bogdan2091 a răspuns (pentru Virusel2012):

Si eu am avut AVG pe 2 laptopuri si pe PC... dar mi-a expirat recent si am decis sa imi bag avast care si acesta isi face treaba foarte binewinking

| SuperrRendy a răspuns:

Avast versiunia a 7-a e cel mai bunn LOL CU avg sunt doar 1 mil de oameni si cu avast 9 10 milioane oameni

| SuperrRendy a răspuns (pentru bogdan2091):

Avast 7 e cel mai bunwinking

| Kinus12 a răspuns:

Norton Antivirus.E bun vede orice virus si il sterge automat.
Atat este problema ca ia putin din viteza calculatorului ca si Avira

| Nicu_Ilie_1987 a răspuns:

Cele mai bune programe de antivirus ar fi AVG 2012 Internet Security(iti accelereaza viteza de incarcare pe youtube), Kaspersky, Avast 7. Despre restul, e la parerea fiecaruia.

| EuPentruToti a răspuns:

Dunteti complet ridicoli.
Tatal meu mereu imi zicea acu 2-3 luni ca AVG e cel mai bun, asa ca am bagat AVG-ul pe PC.
Iar dupa 2 luni, cand am vazut ce e antivirusul asta, mi-am bagat ESET-ul.
AVG a detectat vreo 3-4 virusi in PC. ( cand era el activ deja), iar ESET-ul la smart scan 109.
Avast-ul or avea el milioane de download-uri pe cnet, dar tot aceeasi prostie e.
Pe calculatorul lu' soramea a stat 2-3 luni, si dupa ce si-a mai instalat ea mai multe programe nu mai vroia antivirus-ul sa intre.
Pana la urma...eu zic asa:
Daca vrei securitate de top, Norton 360 (te omoara la resurse).
Daca ai un PC mai slab si vrei si securiate, baga-ti ESET Smart Security.
1.Norton 360
2.ESS
3. BitDefender si Kaspersky (dar consuma mai multe resurse)

| qNpHard a răspuns:

Baiatul a intrebat : "Care este cel mai bun antivirus la ora actuala?"
Voi ce raspundeti? Numai porcarii.
http://gizmo.md/2012/07/cel-mai-bun-antivirus-al-anului-2012/
In cel mai dur si sever test de protectie, Bitdefender, facut de Romani este pe locul I.Va rog numai bagati aiureli in capul oamenilor, mi-a mai recomandat cineva Avira si peste o saptamana numai stiam cum sa reinstalez windowsul mai repede...singura problema la Bitdefender este ca iti trebuie un computer bunicel cu peste 2 GB ram.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de Comodo Internet Security gratuit ati auzit? este COMPLET adica are si firwallu f bun, antivirus, defense+, sandbox, scanare heuristica, antyspyware/antimalware, etc.mai bine intrati aici il descarcati gratis:
http://www.comodo.com/ poti sa-ti faci upgrade daca doresti cu $19, 99/an si beneficiezi si de suport, asta e diferenta, in rest aceeasi suita. Il folosesc de ceva vreme si nu am nicio problema.Inainte foloseam Bitdefender Internet Security, dar incepand cu 2011 imi incetinea prea mult pc-ul. Dar acesta Comodo Internet Security, este light si nu ia virusi deloc. Conform testarilor de la matousec este si pe locul 1 cu rezultate 100% si ia putine resurse, eu is ff multumita il recomand : http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php