| Radu15 a întrebat:

Care este cel mai bun windows pentru un calculator de nivel mediu?!

Răspuns Câştigător
| MistikkGirl a răspuns:

Windows 7 este cea mai recentă versiune de Microsoft Windows, un sistem de operare produs de compania Microsoft pentru utilizarea pe calculatoarele personale de tip PC, inclusiv cele utilizate în domeniul afacerilor, pe desktop-uri, laptop-uri.acest windows este original, si sunt unele drivere care nu poate sa mearga la acest windows. dar totusi foarte multa lume foloseste acest win, chiar si eu.sunt multumita de el.

29 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin calculator mediu.
Daca ai fi dat si niste date tehnice ar fi fost mult mai bine, dar avand in vedere ca ai spus f putin atunci, Windows-ul cel mai bun e ala care se potriveste perfect si te descurci cu el, nu e logic?
Ca sistem de operare, cel mai bun e Windos 7.

Pentru alte sfaturi sau tutoriale despre calculatoare ai aici un site: http://www.tutorialepc.ro

| Alien a răspuns:

Ubuntu!

| NoKidding a răspuns:

Eu am Win7 pe un PC 2. 1 GHZ, 2GB RAM, 1TB HDD, si merge putin de tot lent, cel mai bun win e XP SP3 e cel mai bun, consuma putine resurse...si e perfect.winking

| BamBum_3904 a răspuns:

Eu zic ca XP Serive Pack 3

| BackAgainToTPU a răspuns:

Depinde. 7 sau xp sunt cele mai bune. daca este mai vechi calculatorul, xp. daca nu, 7 big grin. nu ia vista ca e plin de bugs

| matraguna1 a răspuns:

Windows XP

| alexutzu997 a răspuns:

Pai cel mai nou este Windows 7 sau mediu eu as zice Vista Crystal...este super fain si eu l-am folosit!
Sper ca te-am ajutat!

| George1510 a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bun windows pentru toate categoriile de calculatoare este windows xp... eventual poti pune teme de vista sau seven daca il vrei mai aratos big grin

| Mihai0eu a răspuns:

Windows 7 sau
Xp

| boing_5323 a răspuns:

Pai pentru un PC de nivel mediu taticul lor ar fi WINDOWS XP SP2 e foarte stabil nu o sa ai probleme cu el daca il ingrijesti si nu bagi toate prostiile eu am windowsu asta de un an jumat si merge brici nici o eroare albastra nimic legat de windows nici o problema. Sper ca te.am ajutat bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun windows e xp sp3 nu ocupa multe resurse si e f bun pentru jocuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 2002 service pack3 am eu acum instalat si merge excelent, nu mai incerca degeaba windows7 pentru ca intr-o zi o sa te trezesti ca se stinge sau isi da restart pc. eu am patit-o asa ca nu v-as sfatuii sa mai incercati windows 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun windows este XP Profesional pentru un calculator de nivel mediu! Sau windows 7 ultimate 32-bit. Windows 7 are cereri putin peste XP! Poti sa alegi, sunt aproape la fel. Dar sa nu iei niciodata windows vista deoarece cere nivel inalt si nici nu e bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp professional service pack 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp sp3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun win pentru un calculator de nivel mediu estexp sp 2 sau sp 3
depinde de cati rami ai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windowa xp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 98 e cel mai de treaba baiat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp sp 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot timpul batranul wind xp, mai ales sp3 va fi cel mai folositor pentru. toate pc-urile. Poti face multe cu el, sau poti sa le combini.
pentru mine xp ramane nr1
.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut ma numesc ionut si cel mai potrivit windows pentru un calculator de nivel mediu este windows xp professional service pack 3 il am si merge bine windows 7 este pentru laptop care are pana in 4 gb ram eu va recomand xp sp3 dar aveti grija la genuine aia cu genuine e o porcarie e o smecgerie daca iti apare e rau dar poti so dai jos usor in 5 min am avut si windows vista ultimate service pack 2 merge rau credeam ca-mi belesc calculatoru cred ca v-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate depinde ceia ce numesti tu pc mediu, daca ai fi putus sa fi mai exact era mult mai binebig grin.Eu totusi le-am incercat pe toate windosurile, dar cel mai bun ar fi windows seven ultimate, da o performanata buna atat cat ca si viteza de procesare cat si la jocuri, dar daca ai mai putin de 1gb ram nup poti sa faci nimic.Asta e parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai bun e xp >>> eu te-as sfatui sa iei un widows original> desi e destul de scump
(500 lei...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp sp 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun e xp sp3, ca mi-am bagat si eu windows 7 ultimate si nu pot sa ma joc nici un fel de joc calumea si am 2 gb ram

| Just4Joker75 a răspuns:

Cel mai bun Windows este XP pentru ca nu ocupa mult spatiu, este foarte usor de utilizat pe pc si este foarte bun in comparatie cu windows 7 sau vista

| theboss a răspuns:

Radu 15, tu totdeauna dai fundita primului care-ti raspunde? Chiar daca e aiurea raspunsul... Apropo: XP.

| 652404rn5 a răspuns:

XP (7 e prea puternic daca e pc slab)

| ghitalungu a răspuns:

Dupa mine cel mai bun windows este xp sp2 INCEARCAL.