| alexthebest2000 a întrebat:

Care este cel mai mare dinozaur?

Răspuns Câştigător
| rael a răspuns:

Poate cel mai mare dinozaur asteapta inca sa fie decoperit... din ce am gasit eu pe Google, ai mai jos doua spicuiri care te vor ajuta sa-ti faci o imagine despre ce se cunoaste pana acum.

Argentinosaurus ( Soparla din Argentina) era un gigant
intre alti uriasi, avea 40 de metri lungime si 100 de
tone. Din pacate, doar un schelet incomplet a fost
descoperit, material suficient insa pentru a-l declara
cel mai mare dinozaur care a trait vreodata oe Terra.
www.robbybubble.ro/articles/cel-mai-cel-dinozaur.php

Cei mai mari dinozauri aveau peste 30 de metri lungime si 15 m inaltime (ca de exemplu Argentinosaurus, Seismosaurus, Ultrasaurus, Brachiosaurus si Supersaurus ).
www.lumeapiticilor.ro/strada/?tema=dinozauri:fapte:Seismosaurus? taf=1&em1=

11 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Iliescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Giganotosaurus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sauroposeidon, a fost gasit de curand in Oklahoma, cantarind 60 tone si avand o inaltime de 60 m.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tirex

| beba a răspuns:

Nikitahee hee

| beba a răspuns:

Nikitahee hee

| RazvanBaranguta a răspuns:

Cel mai mare dinozaur a fost cu siguranta Sauroposeidon.Eu sunt Razvan.Paleontolog din Bucuresti.

| dino220ro a răspuns:

Categoric Brachiosaurus.

| alexica7 a răspuns:

Cel mai mare dinozaur este,, Brahiozaurul,,. Este inalt cat 13 oameni.