| GulDan a întrebat:

Care este cel mai rapid mod de a invata o limba straina(engleza)?

As dori sa invat dar fara sa platesc pe cursuri.

Sunt la un nivel de la mediu in sus!

8 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Filme cu subtitrarea in engleza, auzi si citesti in acelasi timp. Jocuri online.

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Jocuri/cărți/filme în engleză.
Succes!

| Sn4k3 a răspuns:

Filme/seriale/carti/texte in engleza/duolingo(e un site). Cam astea ar fi, poti sa citesti si cu voce tare ca sa inveti sa vorbesti si cand nu stii un cuvant (ce inseamna sau cum se pronunta) il scrii pe google translate. Engleza e cel mai usor de invatat, din ce ti-am spus mai sus poti sa o inveti repede si fara nici o problema. La alte limbi iti recomand sa incepi cu site-ul duolingo.

| bmerry a răspuns:

Pe mine m-au ajutat incredibil de mult filmele si serialele. E si placut, si folositor. Vizionarea filmelor in limba engleza cu subtitrare in limba romana te ajuta la vocabular. Poti incerca de asemenea si subtitrare in limba engleza care te ajuta incredibil de mult la ortografie.

| alexr8 a răspuns:

Citeste carti in engleza.
Era o serie numita Easy Readers, nu mai stiu de la ce editura, care cuprinde carti in engleza pe niveluri de dificultate in functie de dimensiunea aproximativa a vocabularului tau.
Si inca un lucru important: cand nu stii ce inseamna un cuvant, nu-i cauta traducerea, ci explicatia in engleza.
Spor!

| Herciu_Silviu_2000 a răspuns:

Joaca jocuri sociale pe limba engleza de fiecare data cand nu sti un cuvant cauta pe google

| Herciu_Silviu_2000 a răspuns:

Joaca jocuri sociale pe limba engleza si de fiecare data cand nu sti un cuvant cauta ce inseamna.

| Rosca_Darius_2001 a răspuns:

Nu cred ca te ajuta mult raspunsul meu, dar, eu am invatat engleza astfel: eram obsedat de un joc numit Minecraft si ma uitam la video-uri pe Youtube doar ca erau in engleza si nu intelegeam nimic, dar cu timpul am dedus ce inseamna ce si asa am invatat engleza, nu stiu, poate inveti si tu de la alte video-uri cu content care-ti place.
Mult noroc!