| ANONIMANON a întrebat:

Care este diferenta dintre Facebook normal si Facebook Lite?

2 răspunsuri:
| Minimalistul a răspuns:

Facebook Lite foloseste mai putin trafic de date si functioneaza indiferent de calitatea retelei. Se instaleaza usor, aplicatia are mai putin de 1MB, se incarca rapid si este proiectata pentru retele 2G și zone cu conectivitate limitata la retea.

| Ionescu_Ion_1963 a răspuns:

-Facebook lite este o aplicatie pentru smartphone care consuma mai putina energie electrica, dar are o grafica mai veche

-Facebook normal este cel pe care il stii tu