| Grigorasbogdan a întrebat:

care este diferenta dintre un procesor Intel core si Intel dual core? Care este cel mai bun procesor pentru un laptop?

Răspuns Câştigător
| hamstericious a răspuns:

Dual core=doua nuclee=mai multa viteza
core=un nucleu=viteza medie
depinde de cati ghz are, iti recomand un procesor Intel i3 sau un pentium dual core. funda!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intel core= single core(un singur nucleu), iar Dual core= dual core(adica doua nuclee). Concluzia o tragi singur.
Ca procesor i7, daca te tine buzunarul.

| TrickThis a răspuns:

Au zis baietii mai sus.
Daca doresti achizitionarea unui laptop nou, ofera niste informatii legate de buget si de folosinta lui, daca doresti recomandari.

| Grigorasbogdan explică (pentru TrickThis):

Pai as vrea o tableta cu procesor Intel dual core, dar si un laptop de la Acer sau Asus si nu stiu ce procesor sa aiba si ce fel de mode.

| TrickThis a răspuns (pentru Grigorasbogdan):

Bugetul?
Sa am un punct de plecare, si folosinta.

| Grigorasbogdan explică (pentru TrickThis):

1800- 2100 lei

| TrickThis a răspuns (pentru Grigorasbogdan):

Si tableta si laptop in acesti bani?
Nu gasesti tableta cu procesor Intel.

Laptop http://www.emag.ro/......EK72KBBBM/

Tableta http://www.emag.ro/......E5VBKBBBM/

Daca bugetul este pentru am2 de 2100 total.