| rox_8767 a întrebat:

Care este formula pentru aria sectiunii diagonalei unui paralelipiped dreptunghic?

6 răspunsuri:
| lexony a răspuns:

Diagonala paralelipipedului dreptunghic este egala cu : d = radical din L la puterea a doua + l la puterea a doua + h la puterea a doua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aria sectiunii diagonalei=diagonala bazei ori inaltimea
asta cred ca ehappy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diagonala unui paralelipiped dreptunghinc avand dimesiunile de 6cm, 8cm, respectiv 10 cm are lungimea ...cm. Ma poate ajuta cineva please!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

F simplu vine d la a doua=6 la a doua +8 la a 2+10 la a doua=d la a doua=36+64+100=d la a doua=200 si d = radical din 200 care da 10radical din 2

Răspuns utilizator avertizat