| Andrei2023 a întrebat:

Care este mai bun ip static sau ip dinamic? De ce?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dinamic,pentru ca unele siteuri nu te lasa sa faci mai mult de un cont.par example eu am static, si la remi royal, am cheltuit punctele si cand vreau sa fac alt cont, spune ca de la acest pc s-a facut deja un cont.Cei care au ip dinamic isi pot face oricaate conturi vor deoarece la fieare repornnire au alt ip.(de internet, bineinteles).

| Razvan_Mandachi_1955 a răspuns:

Pai in primul rand nu exista cel mai bun si cel mai prost...
recomandat pentru PC este RDS iar pentru Wi-Fi este UPC dar ai grija daca iei UPC si vrei sa ti un server de un anumit joc, trebuie sa te c hinui cu configurarile, dintre un ip static si unul dinamic eu as prefera unul static daca e sa am server de vreun joc iar unul dinamic daca e sa nu creez servere!

| LaurrLaurr a răspuns:

Dacă vrei să-ţi faci un server, este bun ip static. Dar dacă nu vrei, este bun ip dinamic, de ce ip dinamic? Pentru că dacă iei ban, ip-ul se va schimba laughing!