| z0rel a întrebat:

Care este mai buna pentru gameing?
Sistem gameing FX -60 v6, AMD FX-6300, 8GB DDR3, 500GB HDD, radeon R7 260X OC windForce 2x, wi-fi

Sau

Sistem desktop Pc Acer atc-605 Intel core i5, memorie 8 gb, HDD 1tb, 4gb GTX 745

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca imi spui ce buget ai pentru un pc atunci iti configurez eu unul care sa fie stabil, sa se mentina rece si sa poti juca cele mai noi jocuri

| Jipa95 a răspuns:

Primul. Cel cu fx 6300.
P.s : se scrie,, gaming''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul. Dar de ce nu il faci tu pe piese? La acelasi pret(chiar daca nu l-ai specificat) iti garantez ca pe piese iei ceva mult mai bun.

| SpanoCBR a răspuns:

Al doilea. Pentru ca este mai stabil i5 decat amd si plus ca are memorie video de 4GB si un hard disk de 2 ori mai mare

| z0rel explică:

2500~2600