| uNKN0Wn a întrebat:

Care este rolul unui administrator la un forum/site?

3 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Administratorul creeaza pagina, o intretine, daca e vorba de un site de cumparaturi baga produse noi scoate produse pe care nu le mai are in stoc, da permisiune la unele siteuri, sterge comentariile cu cuvinte obscene

| KevinAnthony a răspuns:

Pe scurt, administratorul respectiv este implicat în îmbunătăţirea tehnică a forumului şi menţinerea sa.

| Arikumo a răspuns:

In general, administratorii se ocupa mai mult de partea tehnica si de control a paginii administrate. Uneori, adminii trebuie sa intervina si in ordinea paginii, chiar daca aceasta e treaba moderatorilor. De asemenea, ei au grija de buna desfasurare a activitatii functiilor aflate in subordonare (helperi, moderatori etc.)