| Apocaliptic a întrebat:

Care este sunt avantajele sistemului de operare Windows Phone pe langa Android?

Răspuns Câştigător
| Lalex99 a răspuns:

In primul rand fluiditatea. Un telefon cu WP si cu procesor Dual core se va misca in meniuri si in jocuri mai bine decat unul cu android si cu procesor Quad core. Iti spun asta din proprie experienta. Dezavantajul WP-ului este faptul ca nu ai decat chiar toate aplicatiile din Google Play, dar pe cele mai folosite le ai cu siguranta.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

WIndows phone este un sistem de operare mult mai bine optimizat decat android, fluent. Poti sa instalezi foarte multe aplicatii pe el timp de 2 ani, o diferenta de viteza a telefonului ca este ingreunat sistemul de operare nu prea se va simti. Ceea ce nu pot sa zic si despre android, care dupa cateva luni incepe sa dea rateuri, incepe sa mearga din ce in ce mai greu.

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Un telefon cu windows este mult mai stabil decat android.
Dar daca le pui in balanta, eu personal tot pe android as ramane.
Are mai multe aplicatii, o interfata mai buna (parerea mea), si plusuri sunt multe.
Te salut,
Adrian!