| rlr09 a întrebat:

Care este the best antivirus?

13 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Dupa parerea mea, AVG, Avira si Bitdefender sunt cei mai prosti anti-virusi, am avira pe calculatorul actual, vreau sa spun ca inca nu mi-am dat seama de ce scutul web mi-e dezactivat si nu-l pot activa, asta pe langa faptul ca imi scoate un sunet din boxele unitatii de fiecare data cand bag un stick si gaseste cica un virus: "autorun.inf"... si nu pot dezactiva sunetul pentru ca nu ma lasa antivirusul si tot asa...

Bitdefender e un antivirus foarte slab, baga virusi din burta si cand ti-e lumea mai draga nu stiu ce dracu face ca da jos firewallul si intra tona de virusi in PC, am avut de 2 ori avira, de 2 sau 3 ori bitdefender.

Acum am pe pc-ul "bun" avast, dupa parerea mea, cel mai bun antivirus free, update-uri la zi, nu face figuri nu nimic + are sandbox si altele.

Daca insa ai un buget mai mare, te sfatuiesc sa achizitionezi kaspersky, odata cand m-a lasat bitdefender... si nu mergea nimic, kaspersky trojan remover m-a salvat.

| Anonymus314 a răspuns (pentru Anonymus314):

Cei*, scuze am vrut sa zic cele mai proaste programe anti-virus... dar m-am razgandit.

| 0rlando a răspuns:

Cel mai bun antivirus gratuit, este Avira Free, iar cea mai bună soluție completă antivirus, cu licență plătită, este Bit Defender.

Răspuns utilizator avertizat
| CharlieHarper a răspuns:

Eu folosesc Avira de ceva vreme și sunt mulțumit, mai poftește viruși înăuntru, dar asta e fiecare mai are scăpări.

| blade77 a răspuns:

Kasperski dar sa cauti coduri pentru acctivare lui pe netwinking funda? big grin

| Hash001 a răspuns:

Cel gratis de la windows, mereu face update

| ஐIForgotMyNameஐ a răspuns:

Mda...Ar fi kaspersky ( te apara cel mai bine dar e scump) si bitdefender(te apara ...binisor si e ieftin )

| 98Enigma a răspuns:

Nod32

| kbej a răspuns:

AVG2012!

| s4nto a răspuns:

Avast 4.8, dupa parerea mea este cel mai bun antivirus atat pentru internet ( site-uri ...cookies etc.) ca si pentru protectia pc-ului, malware, troiani si multe altele

| cutzubica a răspuns:

AVG Internet Security 2012