| JetBlueJet a întrebat:

Care-i cel mai bun Windows din 2016?

11 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Windows 10: rapid, elegant, modern.

| RAY a răspuns:

Windows 10 desigur

| JetBlueJet explică (pentru RAY):

Am auzit ca face fite.

| RAY a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu chiar la mine a mers ok

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Win 10. SI nu face fite happy

| CPAElites a răspuns:

Windows 10!
De ce? Pentru ca :
- Mult mai stabil
- Cerinte de sistem mai MICI!
- Startup mai rapid

Il folosesc de aproape un an si functioneaza ca in prima zi happy

| aumih16 a răspuns:

Deocamdata cel mai bun este windows 7 a fost si va ramane pentru un timp ca celelalte windows 8 / 8.1 sau 10 creeaza probleme la calculatoarele vechi daca ai calculator nou performant iti merg prea bine daca nu ai asta este va trebui sa te multumesti doar cu windows 7 nu prea se mai merita in prezent versiunile vechi de windows adica XP sau Vista

| alexandrualind a răspuns:

Windows 10 professional.Eu am windows 10 home!

| KillaNoFilla a răspuns:

Win 10

| Apocalipsa22 a răspuns:

Win 10 e cel mai bun si bine optimizat windos cei care spun ca face fite sunt cei care nu pot suporta trecerea d la marele Win 7.Iti recomand sa incerci macar Win 10.

| GabiMiklos a răspuns:

După părerea mea, windows 7 rămâne cel mai bun din punct de vedere al configuraților. Windows 8/ 8.1 solicită o configurație mai complexă, adică mănâncă mai mult rami, și solicită mult procesorul. Windows 10 are câteva erori din punct de vedere al gamingului. Adică merge bine, dar mai se întâmplă să aibă câteva erori în timpul jocurilor! Deci te sfătuiesc cu încredere să folosești windows 7!