| Theseus a întrebat:

Care-i mai bun si in ce sens: Windows 7 Ultimate sau Windows 7 Professional

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Windows 7 Ultimate.
Vezi si tu :

http://www.go4it.ro/......7-5026472/

Dacă vrei să ai toate funcţiile, alegi versiunea Ultimate. Dacă nu vrei să te trezeşti cu limitări mai mult sau mai puţin logice, gen imposibilitatea schimbării Wallpaper-ului, trebuie să eviţi versiunea Starter. Dacă vrei o versiune de mijloc ai de ales între Home Premium şi Professional.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Atata timp cat o sa oiratezi(ca nu cred ca dai 800 lei pe un windows) nu prea mai conteaza.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună

E mult mai bun Windows 7 ultimate!

O zi bună!

| al3xander a răspuns:

Amandoua sunt la fel de bune doar ca Ultimate dispune de cateva optiuni in plus. gasesti aici mai multe detalii http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions
o optiune in plus este criptarea cu BitLocker, o tehnologie care cripteaza datele de pe HDD.

| Myfriend a răspuns:

Eu am Ultimate si sunt foarte multumit de el happy. Atat ca de pe Ultimate nu poti sa faci bootare de pe hardiskul virtual. Aia nu este chiar asa important. Si ultimate mai are limbi extra big grin Funda?