| Minge707 a întrebat:

Care laptop ese bun pentru gaming? Dar sa nu fie foarte scump.

5 răspunsuri:
| RobertBalanta a răspuns:

Salut! Eu am laptop Dell si sunt foarte multumit de el, poti sa bagi jocuri fara gija, dar atentie nu baga jocuri foarte vechi ca de exemplu: GTA 3. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Bordei_Verde_Madalin_1994 a răspuns:

Scz ca te dezamagesc dar laptopurile nu sunt bune pentru gaming absolut nici unul iti recomand un PC
Cu ub i3sau i5 4-6 ram si o placa video de 500 de lei lei. Daca iti faci caculatorul pe piese te ajunge mult mai putin.Cu prilejul asta poti incerca sa inveti montarea unui calculator care este fascinanta dupa parerea mea. Sper sa te ajute sdatul.

| tacitacitaci a răspuns (pentru Bordei_Verde_Madalin_1994):

E foarte rentabil sa iei un i5 si o amarata de placa de 500 de lei, mai ales ca-i pentru gaming (nope).
Mergi fara problema pe o combinatie AMD+AMD. Procesoare AMD: Fx 6300, Fx 8320- au un pret imbatabil pentru performantele care le aduc.
O placa video: Aici sunt foarte multe aspecte. In primul rand iti recomand un R9 270 si mai sus, dar poti fara probleme sa cauti si din modelele mai vechi.

Pentru un PC pe buget si cu o performanta foarte buna, mergeti pe domnul AMD.

PS: In gaming conteaza nu mult, ci foarte mult placa video.
Daca vreti un procesor pentru render nu va uitati la i5, i7. Uitati-va la un Xeon.

| Minge707 explică (pentru tacitacitaci):

Imi poti da un link( laptop sau PC )? Sau sa compui tu componentele?