| PupicelT a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine...Am ca antivirus Avast dar nu stiu ce are ca nu functioneaza.Adica nu ma protejeaza de virusi.Cred ca e expirat sau nu stiu. Ce si cum fac? :d

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îl dezinstalezi şi îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2012 free ori AVG 2012 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale. Succes şi numai bine!

| iLeón a răspuns:

Www.filehippo.com De aici descarci ce program vrei tu! Iti sugerez sa downladezi Antivirus AVG sau... (era ceva cu nume rusesc). Ok, dezinstaleaza antivirusu tau si dupa download de aici :D

Răspuns utilizator avertizat
| MiHaItZa22 a răspuns:

Pai ia-ti man alt anti virus am unu destul cde bun anti melware te ajuta si cand pc e inchis si am mai sugerat la toti sal foloseasca deci asculata la mine am fol anti virusu asta a gasit 700 virusi in 3 minute cam asa deci dati seama FUNDA?

| Peace22 a răspuns:

Eu ti-as sugera sa il mai descarci odata de pe net, apoi instaleaza-l...
Daca iti mai face figuri incearca sa iei alte anti-virusuri...
Cum ar fi: Free : Norton, AVG etc...

Sper ca ti-am fost de ajutor...
Peace...

| rrAz0 a răspuns:

Buna ziua. Tin sa iti recomand doua articole de pe un blog. http://pcupdate.ro/2012/02/01/cei-mai-buni-5-antivirusi-ai-anului-2011/ aici poti gasi o lista cu cei mai buni antivirusi ai lui 2011 iar aici http://pcupdate.ro/2012/02/01/kaspersky-internet-security-2012-review/ poti gasi un review bun despre kaspersky internet security 2012, fiind optimizat pentru a proteja calculatorul in momentul navigarii pe net. Sper sa iti fie de folos.