| Alexutzuhud a întrebat:

Care ma poate ajuta sa invat sa cant la pian in programul Fl Studion 8 ca nu stiu sa potrivesc notele. funda

Răspuns Câştigător
| lovepets13 a răspuns:

Pentru inceput, ca sa inveti notele la pian pune pe fiecare clapa nota respectiva (ex. do, re, mi, etc.), adica scrie pe o hartiuta mica si lipeste-o de calpe. Daca nu stii notele pe partitura, gandeste-te asa: Nota TAIATA DE O LINIE este do, iar celelalte ce-l succed sunt: re, mi, fa, sol, la, si. Dupa aia se reiau... Habar n-am ce e Fl Studio 8, eu ti-am indicat pentru un pian obisnuit lectii de incepatori. Sper ca te-am ajutat... funda!

1 răspuns:
| micke a răspuns:

Te ajut eu da dai si tu o bere?