| SaiciucIonut a întrebat:

Care monitor este mai bun, cel cu plasmă sau cel cu tub, ţinând cont de preţ şi calitate?

11 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Al treilea - lcd/tft

| alex2009 a răspuns:

Jocurile si filmele se vad mai bine pe un monitor cu tub dar eu am unul cu plasma cel mai bine este sa le testezi tu pe amandoua sau intreaba mai multe persoane care se pricep la calculatoare si vezi ce parere au. Dar sincer eu nu am mai vazut monitoare cu tub in magazin plasmele ocupa mult mai putin spatiu fata de unul cu tub. Sper sa faci o alegere buna.

| pepe a răspuns:

Dacă ţii cont de preţ îl alegi pe cel cu tub, dacă vrei calitate nu te mai uiţi la preţ şi îl alegi pe cel cu plasmă.
Eu am LCD Fujitsu Siemens, sunt mulţumit de el.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Cele cu tub is mai de calitate. Dar de vrei sa-ti iei monitor, ia-ti LCD, plasma e prea scumpa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu am LCD, un Samsung Sync Master 940 N si un Philips 190 CW, sunt foarte multumita de ele.

| daniDeeDee a răspuns:

Cel cu plasma este mai bun. Dar costa mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| ToxiKat a răspuns:

Din astea doua plasma...logic...chiar daca e mai scumpa da se merita sa dai niste bani... da cum a spus si asko mai bine iei un lcd e mult mult mai bun...consuma mai putin...se merita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel de plasma pentru ca se vede mai bine, mai real totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lcd, isi scoate banii ( cu tub se mai gasesc?! :pe )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei calitate din punct de vedere al imaginii, alege plasma, dar daca vrei sa nu se strice dupa cativa ani, alege unul cu tub (CRT). Mult noroc!