| TomaLorin a întrebat:

Care net vi se pare mai bun "RDS, UPC, TELEKOM", am net de la telekom si nu a picat nici macar odata in 2 ani, dar merge foarte prost cu 600kb/sec, am auzit ca rds si upc sunt firme bune dar pica net-ul mereu, sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Ceiriog a răspuns:

Depinde de zona in care te aflii. In orasele mari(Sibiu, Ploiesti, Cluj, Timisoara etc etc tongue) nu o sa intampini probleme la RDS, stiu de la un prieten. Insa daca esti intr-o zona rurala, depinde cat de bine este dezvoltata compania acolo. Eu sunt la Telekom de mai bine de 2 ani si au putut sa-mi dea doar 6Mbps adica 600-800kb/sec ca si tie, insa am facut contractul cu RDS si trebuie sa vina sa-l instaleze. Acestia imi vor da 20Mbps adica aproximativ 2, 4 (mai mult mai putin) Mb/sec ceea ce este totusi ceva tongue. In oras pot aduce 100Mbps, 200, 500 si chiar si 1000. In plus au preturi relativ mici. Deci ca si raport calitate/pret cel mai bun momentan e RCS-RDS.

2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

RDS-ul la mine in oras nu pica. Deloc. Si e foarte solicitat, fiindca e singurul in afara de Telekom care nu e agreat. Merge bine.

| Boos_Maryo_1998 a răspuns:

Rds