| 12sdef a întrebat:

Care procesor ii mai bun pentru gaming :
--Procesor AMD A6 X2 6400K, 3. 90GHz, Socket FM2, Box, Black Edition
--Procesor AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition
Funda.

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Dintre cele 2 750k e mai bun fiind quad core, dar sa nu pui o placa video slaba care costa sub 300 lei, cum e gt630 cu 4gb, asa mai bine scazi de la procesor si iei pentium g2030 si plusezi la placa video, spre un 7750 ddr5

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gabitzu246 a răspuns:

AMD A6 este mult mai bun, dar dezavantajul este ca are placa video integrata si nu prea este recomdata pentru gaming.Mai bine ia-ti un AMD FX 6300 si cu o placa video bunicica.